Sayfa Yükleniyor.
Lütfen Bekleyin...
info@osbsabilisim.com.tr (0532) 468 76 13

Hafıza Teknikleri Eğitimi

HAFIZA TEKNİKLERİ EĞİTİMİ PROGRAMI


HAFIZA TEKNİKLERİ eğitimlerinde 11 YILLIK DENEYİM Sizleri Bekliyor !Hafıza Teknikleri eğitmenlerin`den bire bir  eğitim ve anında geri bildirim alma ayrıcalığına sahip olacaksınız. Şimdiye kadar rastlamadığınız en profesyonel hafıza teknikleri eğitimine  katılmış olacaksınız. Bu eğitim süresince hafıza teknikleri konusunda çok fazla beceriyi edineceksiniz.
    Bu eğitim kişisel gelişiminiz için eğlenceli, heyecan verici ve bir daha ele geçmeyecek bir fırsat… Tüm katılımcıların NLP’yi hafıza teknikleri konusunda kullanmaları amacıyla pratiğe yönelik düzenlenmiş olup. Eğitime katılarak hafıza teknikleri İle ilgili son gelişmeleri hızlı bir şekilde takip etme şansınız olacak.Eğitimlerimiz %40 teorik, %60 pratik uygulamalardan oluşmaktadır.

Hafıza resimlerle saklar. Okuduğunu, işittiğini değil; gördüğünü ezberler. En basit ifadeyle ezberleme şöyle gerçekleşir: Gözlerimiz gördüğü eşyanın bir kopyasını beynimize gönderir. Beyin de, saklama merkezi olan hafıza da bu kopyayı saklar.

   Fakat beynimizin şöyle bir zayıflığı vardır ve hafıza eğitimi beynin bu zayıflığı üzerine kurulmuştur: Beynimizde gerçek görme ile hayali görmenin etkisi aynıdır. Yani beyin, hayalin de kendisine gönderdiği resimleri gerçek olarak algılamakta ve gözden geldiğini zannederek saklama merkezi olan hafızada saklamaktadır.

Hafıza teknikleri sizi sürekli olarak tekrar etme zahmetinden kurtararak, zihnimizin el değmemiş noktalarını faaliyete geçirerek, bilgileri belirli noktalara depolamanızı sağlayacak ve günler, haftalar, aylar, yıllar sonra dahi istediğiniz her zaman bilgilerinizi çok rahat hatırlayabileceksiniz.

   Günümüz dünyasında zekanın beyin hücrelerinin sayısının fazla olmasıyla değil, beyin hücrelerinin arasında bulunan bağlantıların fazlalılığıyla doğru orantılı olduğu anlaşılmıştır. Aslına bakılırsa bu herkes adına son derece iyi bir haberdir.

   Çünkü zeka beyin hücrelerinin sayısıyla orantılı olsaydı, neredeyse hiç şansımız kalmazdı. Beyin hücreleri çoğalmadığı ve bu hücreler maalesef ki öldükten sonra yenilenmediği için, zihnimizin potansiyelini artırmak ve zekamızı geliştirmek hiç bir şekilde mümkün olmazdı.

   Oysa beyin hücreleri arasında bulunan bağlar, bağlantılar güçlendirebilir ve istenildiğinde artırılabilir bir yapıya sahiptir. Yani zihinsel kapasitemizi ve yeteneklerimizi artırmak bizler için her zaman mümkün olan bir durumdur. Hayran olarak baktığınız,

   “Ne kadar da zeki” şeklinde yorumlar yaptıklarınızın sizden tek farkı beyinlerini nasıl kullanacaklarını iyi derecede bilmeleri, bir takım tekniklerin varlığından haberdar olmaları ve bu teknikleri başarılı bir şekilde uygulayabilmeleridir.

    Onların düşünce yapıları içerisinde “Ben dahi değilim, benim beynim bunları asla almaz.” gibi olumsuz düşüncelere yer yoktur. İnsan beyninin mevcut mükemmel kapasitesinin farkındadırlar ve zihinlerine sınır koymaktansa “Daha fazla ne yapabilirim?” şeklinde düşünmektedirler.

   Bir takım kimseler nasıl olmuşta hatırlama güçlerini bu denli geliştirmişlerdir? Bu sorunun tek bir cevabı vardır: “Bu insanlar zihinlerinin varolan gücünün farkındadır ve beyinlerini geliştirmek adına bir takım teknik ve egzersizleri uygulamaktadırlar.” Gelin sizlerde bu teknikleri öğrenin ve yaşamınızın her alanında uygulayarak başarı potansiyelinizi ortaya çıkarın…

Hatırlamaya yardımı olan teknikler, stratejiler “mnemonik teknikler” olarak ifade edilmektedir. Mnemonik kelimesi eski Yunan’da hafıza tanrıçası olan “mnemosyne” den gelmektedir. Mnemonik tekniklerden bahsederken bu tekniklerin uygulanması sırasında dikkat edilecek ilkelerden bahsetmek gerekir.

Hafıza teknikleri uygulanırken dikkat edilmesi gereken ilkeler:

1. Anlamlı Hale Getirin

2. Belirli Biz Düzende Hafızanıza Alın

3. Çağrışım Kurun

4. Soyutları Somuta Çevirin

5. Zihinde Canlandırın (Hayal Gücü Kullanın), Gerçekleşmesi imkansız olan hayaller kurabilirsiniz.

6. Dikkat ve ilgi odaklayın yani kurulan çağrışımlar mümkün olduğunca dikkat çekici olmalı. Bu şekilde hafızaya kaydedilen bilgiler daha kolay hatırlanır.

Hafıza teknikleri alanında uzmanlık kazanmış kişilerin ve araştırmacıların kullandıkları bir takım hafıza tekniklerini ve ne şekilde uygulayabileceğinizi öğrenmeye ne dersiniz?

   Öğretim döneminin ilk günlerinde öğrenilen bilgileri sevgili öğrencilerimizin yıl sonunda da sınavlara girerken de hatırlaması gerekiyor. Hal böyleyken bir üniteyi ya da kitabın büyükçe bir bölümünü bir sayfa üzerinde özetlemeyi öğrenmeye ve gerekli bütün ayrıntıları yeni öğrenmişcesine sürekli olarak ve kolayca hatırlamaya ne dersiniz?

    Bütün zorluklar ve başarısızlıklar yalnızca varolan sahip olduğumuz potansiyelimizi kullanmamamızdan kaynaklanıyor. Gelin el ele vererek potansiyelimizi keşfedelim ve beynimizi şuankinden etkin kullanma yollarını öğrenelim.Zihin haritaları ve hafıza teknikleri sayesinde başarınızı arttırmayı garanti ediyoruz. Profosyonel öğrenci koçlarımızla sizde başarıyı yakalayın

27 Eki 2014 - 19:25:03 Haberler