Sayfa Yükleniyor.
Lütfen Bekleyin...
info@osbsabilisim.com.tr (0532) 468 76 13

İyi Bir Web Tasarımı Nasıl Olmalıdır

İyi Bir Web Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

 

Artık kişilerin bile kendi adlarını taşıyan web siteleri bulunmaktadır. Hatta bu web siteleri iş başvurularında elektronik özgeçmiş niteliği de taşımaktadır. Web sitesi tasarımı bilmeyen kişiler, sitelerini başka kişilere yaptırmaktadır. Bu kişiler de web tasarımcısı unvanı ile anılmaktadır. Özellikle firmalara ait web siteleri tasarlanırken yüksek bütçeler harcanmaktadır. Sebebi ise, firmanın kalitesinin tüm alanlarda kanıtlanabilmesidir. Pekiiyi bir web tasarımı nasıl olmalıdır?

 

Web Sitesi Tasarımının İyi Olduğunu Gösteren Noktalar

 

  • Öncelikle web sitesi kesinlikle hızlı bir biçimde açılmalıdır. Belleği geniş olan web siteleri diğerlerine nazaran daha hızlı çalışmaktadır.
  • Sitenin rengi kesinlikle ilgi çekici olmalıdır. İşin içeriğini yansıtan siteler, kullanıcıları sıkmamalı, vakit geçirmeleri için cezbedici olmalıdır.
  • İyi bir web tasarımı nasıl olmalıdır? Sorusuna bir diğer yanıt ise, mobil uyumluluk özelliğidir. Mobil uyumluluk, masaüstünde görünen web sitesinin, cep telefonu ve tabletlerden açıldığında küçülmüş halidir. Bu nedenle günümüzde mobil cihazların kullanımı yüksek olduğundan mutlaka mobil uyum özelliği bulunmalıdır.
  • İyi bir web tasarımı nasıl olmalıdır? Sorusuna bir diğer yanıt ise, aranılan şeye kolay bir şekilde ulaşılabilmesidir. İstediğini bulamayan kullanıcılar kısa sürede sıkılmakta ve benzer diğer sitelere göz atmaktadır.
  • Web sitesi, firmanın yapmış olduğu iş ile alakalı olmalıdır. Alakası bulunmayan siteler Google üzerinden kara listeye düşmekte ve bir süre sonra hit almamaya başlamaktadır.
01 May 2021 - 20:24:08 Haberler