SEO, Nedir ? Search Engine Optimization (Arama Motoru Optimizasyonu) bilinmekte olan bir sözcük ve web sitenizi(İnternet Sayfanızı) optimize etme anlamına gelir. Bu optimizasyon Google, Yandex,Bing,Yahoo gibi arama motorlarında arama sonuçları sayfalarında üst konumlarda görüntülemeye gerekli olan yazılımsal ve özgün çalışmalardır.

 

Google İçin SEO’nun Önemi

Eğer bir web sitesi sahibiyseniz sizler de ilgili arama kelimelerinde en başlarda yer almak istersiniz. Fakat bu kadar fazla web sitesi varken bu durum hiç  de kolay değildir. Bu nedenle yapmanız gereken bazı işlemler vardır. Bunlardan birisi de SEO işlemidir. SEO, Arama Motoru Optimizasyon olarak tanımlanmaktadır. Bu sayede web siteleriniz, arama motoru Google’nın belirlediği algoritmalarla uyumlu bir şekilde yayın yapar. Bu nedenle Google başta olmak üzere tüm arama motorları bazı kriterler koymaktadır. Eğer bu kriterlere en iyi şekilde uyarsanız istediğiniz kelimelerde en tepede yer alabilirsiniz.

Google, SEO konusunu oldukça önemsemektedir. Bu nedenle kullanıcılarına bu konuda gerektiği zaman teşvik sunmaktadır. Ancak SEO kriterlerine uymayan sitelerse aramalarda en altlarda yer almaktadır. Bu nedenle web sitesi sahipleri şu sorunun cevabını merak etmektedir: “Google’da birinci sırada nasıl yer alabilirim?” Bunun için yapmanız gereken hem gerekli optimizasyon işlemini yapabilirsiniz hem de reklam verebilirsiniz. Google’da birinci sıra, reklam vererek sahip olabileceğiniz bir sıralamadır.

Reklam vererek Google’da en başta yer alırsınız. Bu sayede Google reklam birinci sayfa ile müşterilerinize en iyi şekilde erişebilirsiniz. Google’da reklamla birinci sırada olarak gelirlerinizi birkaç kat arttırmanız mümkündür.

Google SEO Adsense

Ancak sadece SEO çalışmaları yaparak Google içerisinde istediğiniz kelimelerde birinci sırada yer alabilirsiniz. Fakat bu işlemi herkes yapamaz. Bu nedenle alanında uzman kişilerden destek almak gerekebilir. Özellikle de SEO çalışmaları konusunda yapacağınız hatalı bir işlem sonucu sayfanızı daha da gerilere atabilirsiniz. Uzman ellere güvenerek yaptıracağınız optimizasyon işlemi sayesinde siz de reklam vermeden birinci sıralarda yer alabilirsiniz.

Google’da SEO çalışması sonucu tekli ziyaretçi sayınız artacaktır. Bu sayede Adsense gelirleriniz de artacaktır. SEO Adsense sayesinde hem daha fazla kullanıcıya erişirsiniz hem de reklam gelirlerinizi arttırırsınız. Yani yaptıracağınız ücretli SEO çalışması, giderlerini Adsense’den alacağınız gelirle amorti etmektedir. Bu sayede neredeyse ücretsiz olarak birinci sayfada ve ilk sıralarda yer alabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece uzman ellerden SEO desteği almaktır. Alacağınız bu destek sayesinde hangi alanda site sahibi olursanız olun istediğiniz kelimelerde en üstte yer alabilirsiniz.

 

Kısaca Sektör ve İşimiz Hakkında Bilgilendirme yazısı elimizden geldiğince dilimiz düzelttikçe sizlerle paylaşmak istedik.

İstanbul İli Küçükçekmece ilçesinde bulunan şiretimiz kurulduğu günden itibaren müşterilerine 2011 yılından beri hizmetlerine devam etmektedir.Yerli ve yabancı bir çok kurumsal yada bireysel olarak müşterilerimizi bugüne kadar yapmış olduğumuz gerek web yazılım gerek seo gerekse google ads danışmanlığı ile memnun ettiğimizi düşünmekteyiz ki : Bugüne kadar hizmetlerimize devam etmeyi sürdürdük. Kurulduğumuz günden bugüne ülkemizde açılan kapanan işletme sayılarına baktığımızda bu açık ve net olarak görünmektedir. Sektörde iyi iseniz ve doğru hizmet veriyorsanız belli bir zaman sonra artık kalıcı olmaa başlıyorsunuz ve müşterileriniz ile bir aile olmaya başlıyorsunuz. Bizim gibi öz sermaye ile kurulan firmalar kalıcı olmasındaki en temel nedenlerden bir tanesi hizmet kalitesi demekte fayda var.

Kurulduğumuz günden itibaren bizden hizmet almaya devam eden müşteri sayımız ortalaam %70 lerde buda çok çok iyi bir rakama tekabül ediyor ülkemizde kapanan işletmem satıları baz aldığımızda 2011 yılında yıllık bazda 1800 işletme yeni kuruluyor ise aynı yıl karşılaştırma kapanan işletme sayısı 1500 leri bulmakta idi . bu bilgileri araştırdığınızda rakamsal ve sistemsel tablolar iler görebilirsiniz. Tek yapmanız gereken googleye istanbulda açılan ve kapanan firma ortalaması yazmanızdır.

Bizler google ve yandex alt yapısına veriler ürettiğimiz için tabi bilinen dünya genelindeki arama motorları yada şu şekilde söylemek daha mantıklı olacaktır kullanımı çok olan ve trend olan arama motorları . Google ve yandex bu iki arama motoru klasik kullanıcıların bildikleri ve doğal olarakta bizim gibi yazılım firmaları ilgili arama motorlarının yıllık bazda yapmış oldukları seo ve yazılımsal yeri geldiğinde ads olarak ta güncellemelerini takip etmek durumundayız. İşimiz gereği ve bu güncellemelere görede web tasarımlarımızı yeri geldiğinde özel kurumsal yazılımlarımızı ve seo alt yapılı sistemlerimizi ilgili arama motorlarına istinaden değişiklikler yapmaktayız. Bu değişiklikler müşterilerimize artı olarak dönmektedir ve bunlar için bizlere herhangi bir ücret ödemesi yapmaları gerekmemektedir. Anlaşmalarımıza göre sözleşme metinlerimizde nelere var ise elimizden geldiği kadar bunları nazikçe uygulamayah çalışmaktadır.

En iyi faydayı ise hizmet alan firmalarımızın yeni müşteriler bulmasında sağladığımız katkı her daim osbsa bilişim olarak bizleri mutlu etmektedir.